SMOG co to jest i jak zapobiegać we własnym domu! 1

Czym jest SMOG i skąd się bierze?
Smog to nienaturalne, wytworzone przez działalność człowieka i niekorzystne czynniki natury zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza, które objawia się znacznym zamgleniem i bezwietrzną pogodą. Brak wiatru i niedrożne kanały powietrzne w mieście sprawiają, że smog stoi w miejscu.
Wchodzące w skład smogu związki chemiczne, pyły i znaczna wilgotność częstokroć są czynnikami alergizującymi i mogą wywołać astmę oraz jej napady, a także powodować zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolność oddechową lub paraliż układu krwionośnego oraz generalnie większą zapadalność na nowotwory. Na dodatek ponad połowa z zanotowanych przez UE miast w Europie leży w naszym kraju. Poznaj kilka sposobów na uchronienie się przed nim w domu.

ambasadazdrowiaiurody

 
Z powodu smogu w Polsce umiera ok. 45 tys. osób. Polski Alarm Smogowy przeanalizował informacje z 2017 r. zebrane przez stacje pomiarowe Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na liście miast z najbardziej toksycznym powietrzem są też, niestety, miasta z województwa śląskiego, małopolskiego oraz łódzkiego. Poniżej lista 10 miast o najwyższym przekroczeniu norm.
1. Żywiec śląskie
2. Pszczyna śląskie
3. Rybnik śląskie
4. Wodzisław Śląski śląskie
5. Opoczno łódzkie
6. Sucha Beskidzka małopolskie
7. Kraków małopolskie
8. Skawina małopolskie
9. Nowy Sącz małopolskie
10. Niepołomice małopolskie
ambasadazdrowiaiurody

W większości tych miejscowości smog powodowany jest tak zwaną niską emisją (znaczne nagromadzenie emitorów o wysokości do 40 metrów nad poziom gruntu, w miejscach o dużej gęstości zabudowy, na małej powierzchni). Smog w Polsce występuje więc głównie w sezonie grzewczym (wrzesień–kwiecień). Wielu polityków obarcza to złą jakością węgla ale Ambasada Zdrowia i Urody nie zgadza się z tym stwierdzeniem. Ale o tym napiszemy w innym artykule.

Rośliny twoimi sojusznikami
Jednym z najprostszych i jednocześnie naturalnym sposobem jest zainwestowanie w domowe rośliny doniczkowe. Niektóre z nich są niemal stworzone do filtrowania powietrza i świetnie znoszą warunki mieszkaniowe. Są to np.:

  • wężownica – oczyszcza ona powietrze w domu; potwierdziły to badania, które zanotowały zmniejszone podrażnienia oczu u domowników, łagodniejsze objawy chorób dróg oddechowych, a także większą energię do działania;ambasadazdrowiaiurody
  • paprotki – paprotki polecano niegdyś stawiać obok monitorów kineskopowych, by pochłaniały ich promieniowanie. Obecnie okazują się także walczyć ze smogiem, ponieważ emitują duże ilości wilgoci i tlenu, pochłaniając toksyny z powietrza;
  • palma bambusowa – nie dość, że skuteczna, to jeszcze atrakcyjna palma bambusowa zmniejszy w naszym pokoju ilość tlenku węgla, formaldehydu, benzenu, chlorofromu i innych toksycznych substancji znajdujących się w zanieczyszczonym powietrzu.

Ambasada Zdrowia i Urody poleca do walki ze smogiem w mieszkaniu, biurze, samochodzie ogólnie mówiąc w swoim najbliższym otoczeniu produkty bio-informacyjne marki Lavylites. W gamie tych kosmetyków znajduje się kilka atomizerów min: Lavyl Auricum oraz Lavyl Auricum Sensitive. Wystarczy spryskać otoczenie w którym się znajdujemy i przestrzeń zostaje oczyszczona a do naszego organizmu przedostają się naturalne substancje czynne z ziół i minerałów pochodzące ze żródeł nieskażonych cywilizacyjnych. ambasadazdrowiaiurody


Nawilżacze powietrza
Powietrze w naszym mieszkaniu skutecznie oczyszczą i jednocześnie nawilżą specjalne sprzęty emitujące zdrową parę wodną. Ich obsługa jest prosta – wystarczy wlać wodę do pojemnika i wcisnąć odpowiedni tryb. Para wodna sprawia, że unoszący się kurz i większe zanieczyszczenia opadają na podłogę czy meble, dzięki czemu unikamy ich wdychania. Nawilżacze powietrza poleca się też coraz częściej astmatykom i alergikom. Polecamy do nawilżaczy dodać kilka razy spray Lavyl Auricum a otoczenie będzie przyjemniejsze.

Filtry mechaniczne i automatyczne
Coraz częściej na ulicach polskich miast można spotkać ludzi noszące białe, antysmogowe maski z filtrami – niczym na zdjęciach z odległej Japonii. Maski te chronią nas przed zanieczyszczeniami w powietrzu i można je stosować w domu. Na rynku znajdziemy coraz więcej masek o nowoczesnym designie.

Innym, bardziej zaawansowanym, wygodnym i skutecznym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w domowy oczyszczacz powietrza. Mamy ich na rynku coraz więcej – jaki oczyszczacz powietrza powinniśmy wybrać? Kierujmy się sprawdzonymi markami, w końcu ceną tutaj jest nasze zdrowie. Urządzenia takie usuwają gazy oraz 99,95% alergenów i substancji zanieczyszczających z powietrza. Wiele markowych urządzeń posiada dodatkowo funkcję jonizatora i potrafi zabijać zarazki promieniami UV, a jednocześnie chłodzi lub ogrzewa pomieszczenie. Możemy je wykorzystywać więc do wielu celów, z jednym zawsze na czele – zdrowiem naszego organizmu.

 

 

Komentarze do wpisu (1)

15 kwietnia 2018

dobrze że na kilka miesięcy mamy spokój ze smogiem :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl