Depilacja laserowa – jest się czego bać?

0
3742
Depilacja laserowa

Tradycyjne sposoby depilacji nie zawsze są tak efektywne jak zakładamy. Maszynka do golenia pozostawia efekt gładkiej skóry tylko na kilka dni. Dodatkowo włoski rosną później grubsze, co wiąże się z dyskomfortem. Wrastające włoski pod skórę oraz zaczerwienienia są niepożądanym efektem takiej depilacji. Golenie woskiem jest za to bolesne i niewskazane dla osób uczulonych na składniki znajdujące się w preparacie wosku.

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się depilacja laserowa. Zapewnia gładką skórę na dłuższy czas, a nawet lata! Do takiej depilacji można podejść samemu, kupując odpowiednie urządzenie do samodzielnej depilacji. Taki własnoręczny zabieg usuwa włoski aż do 4 tygodni, co jest świetną alternatywą dla osób zmęczonych depilacją kilka razy w tygodniu.

Chcąc się jednak pozbyć owłosienia w niepożądanych partiach ciała, warto udać się na zabieg depilacji laserowej do kliniki. Kosmetolog zapewni lepszą opiekę podczas zabiegu i poinformuje o wszelkich przeciwwskazaniach z jakimi możemy się spotkać.

Co ważne przed depilacją laserową należy zaprzestać wszelkiej depilacji na miesiąc przed zabiegiem, powinno się zrezygnować z opalania oraz wszelkiej kuracji retinoidami.

Takowa depilacja nie jest wydatkiem tanim, jednak powinno się mieć na względzie jej długotrwałe działanie. Ceny wahają się w zależności od interesującej nas partii ciała. Ponadto trzeba mieć na względzie to, że osoby o karnacji ciemniejszej oraz ciemniejszych włosach mogą podchodzić do zabiegu kilkukrotnie zanim będą zadowolone z efektu gładkiej skóry.

Pytaniem, jakie sobie również zadają osoby zainteresowane depilacją laserową jest fakt czy rzeczywiście taki zabieg boli? Opinie klientów są różne, zależne od ich progu bólu. Opisuje się ból bardziej jako dyskomfort związany z pieczeniem i szczypaniem, co nie należy do najprzyjemniejszych uczuć, ale na pewno taki ból każdy jest w stanie wytrzymać. Nie boli bardziej od depilacji woskiem, który polega na wyrywaniu włosów.

Jak widać, warto wypróbować depilację laserową na https://www.lento.pl/depilacje.html, by cieszyć się gładką skórą na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here