Hemoroidy wypadające

0
4116
lekarz od hemoroidy wypadające

Hemoroidy nie zawsze wyglądają tak samo. Mogą być zewnętrzne albo wewnętrzne, a istnieje również coś takiego jak hemoroidy wypadające. Co prawda w zależności od ich rodzaju będą wywoływać inne objawy, ale nie ma to większego znaczenia dla procesu leczenia.

Jeżeli natomiast wydaje ci się, że właśnie ta choroba zaczęła się u ciebie powoli rozwijać, w teorii powinieneś od razu udać się do lekarza, w praktyce – jest to trudne z powodu ogarniającego cię uczucia wstydu. Oczywiście ten wstyd jest zupełnie bezpodstawny, ale nic nie poradzisz na to, że po prostu nie jesteś w stanie wybrać się do lekarza i powiedzieć mu normalnie o swoim problemie. To jak możesz sobie pomóc? Wypróbuj domowe metody na hemoroidy, których skuteczność jest naprawdę rewelacyjna.

W pierwszym sposobie wykorzystasz właściwości octu jabłkowego. To fantastyczny produkt, który można zastosować w leczeniu wielu różnych chorób. Jego efektywne działanie wynika ze składu, w którym występują liczne substancje odkażające i bakteriobójcze. A jak go zastosować na hemoroidy? Czystą bawełnianą ściereczkę musisz nasączyć niewielką ilością octu jabłkowego, a następnie przyłożyć ją do miejsca, w którym występują u ciebie hemoroidy. Możesz delikatnie pomasować ten obszar, aby substancje zawarte w occie jeszcze lepiej zadziałały na skórę. Cały proces powtarzaj kilka razy w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że zabieg nie może trwać zbyt długo, ponieważ w takim wypadku ocet mógłby ci jeszcze bardziej zaszkodzić. Jest to przecież silny środek wykazujący się wysoką zawartością kwasu.

Jeżeli jednak obawiasz się, że ocet jabłkowy mógłby przesadnie podrażnić lub uszkodzić rozwinięte już hemoroidy wypadające, skorzystaj z niego łagodniejszych preparatów, które co prawda nie zadziałają aż tak skutecznie, ale na pewno przyniosą ci przynajmniej delikatną ulgę. Olej kokosowy jest właśnie jednym z takich produktów. Od kilku lat panuje na niego moda, dlatego istnieje spora szansa, że nawet nie musisz wybierać się po niego do sklepu, bo masz go już w szafce kuchennej. A jak go wykorzystać w leczeniu guzków krwawniczych? Metoda jest banalnie prosta. Niewielką ilość oleju kokosowego musisz nałożyć bezpośrednio na guzki i pozostawić tam na kilkadziesiąt minut bądź całą godzinę. Po tym czasie dokładnie spłucz pozostałości produktu. Cały proces powtarzaj przynajmniej dwa, a najlepiej trzy razy dziennie.

aloes

Jeszcze delikatniejszym, aczkolwiek bardzo efektywnym działaniem wykaże się zwykły aloes. Ta cudowna roślina nie bez powodu jest podstawą naturalnego leczenia. Wykazuje się szeregiem niesamowitych właściwości. Radzi sobie przede wszystkim ze zwalczaniem przeróżnych problemów skórnych i choć najczęściej wykorzystywana jest do nawilżania i regenerowania ciała, to działanie pomoże ci również w walce z hemoroidami. Aby kuracja przyniosła dobre rezultaty, musisz ją praktykować przez przynajmniej kilka dni.

Aloes nakładaj bezpośrednio na zarażony obszar ciała i staraj się delikatnie wmasować go w hemoroidy. Tak naprawdę im dłużej pozostawisz go na skórze, tym lepiej. Spokojnie możesz więc posmarować hemoroidy wypadające z samego rana i oczyścić skórę dopiero wieczorem. To metoda odpowiednia nawet dla bardzo wrażliwej i delikatnej skóry. Nie wywołuje ona żadnych skutków ubocznych, a może zdecydowanie pomóc i przynieść natychmiastową ulgę.

ciepła kąpiel

Kolejnym ciekawym i dość popularnym sposobem na samodzielne wyleczenie hemoroidów są różnego rodzaju ciepłe kąpiele. Teoretycznie nawet te zrobione z samej wody mogłyby pomóc, ale zadziałają one jeszcze lepiej, gdy tę wodę uzupełnisz czymś jeszcze. Doskonale sprawdzi się tutaj olejek z bergamotki. Koniecznie zaopatrz się w jego sporą buteleczkę w sklepie z naturalnymi produktami, a następnie zacznij go dodawać do każdej kąpieli. Dawka nie musi być duża. Już nawet kilka kropelek olejku z bergamotki pozytywnie wpłynie na stan twojego ciała. Ta substancja doskonale minimalizuje ból, a na dodatek odkaża skórę i ją regeneruje. Takie ciepłe kąpiele możesz sobie przygotowywać dwa lub trzy razy w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here