Jak utrzymać piękną skórę w ciąży? Sprawdź serię kosmetyków Bielenda dla kobiet w ciąży i po porodzie

0
691
piękna skórę w ciąży

Ciąża to jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń dla każdej kobiety. Jednak czasami fizyczne zmiany mogą być przytłaczające. Od stale rozszerzającego się brzucha po ból w dole pleców i duszność — wiele się dzieje przez całe dziewięć miesięcy ciąży. Oprócz tych zmian wiele kobiet w ciąży doświadcza również znacznych zmian skórnych.

Najczęstsze zmiany skórne, które pojawiają się w trakcie ciąży

Rozstępy — są to różowe lub czerwonawe smugi, które spływają po brzuchu. Rozstępy występują u 80 do 90 procent wszystkich kobiet w ciąży. Oprócz rozstępów bardzo często pojawiają się plany na skórze. Ciemne plamy pojawiają się na twojej twarzy z powodu zwiększonej pigmentacji — częstego efektu hormonalnego spowodowanego ciążą. Najczęściej dotknięte obszary to czoło, górne policzki, nos i podbródek. Kolejne częste zmiany to wypryski i trądzik. Myślałaś, że dni z pryszczami są już za tobą? Dodatkowe wydzielanie hormonów, które występuje podczas ciąży, powoduje, że gruczoły łojowe wytwarzają nadmiar sebum i mogą powodować wypryski.

Co możesz zrobić, aby poradzić sobie ze zmianami skórnymi podczas ciąży?

Wybierz kosmetyki marki Bielenda ze specjalnie opracowaną formułą dla kobiet w ciąży i dla kobiet po porodzie. Aby zminimalizować skutki rozstępów i zmniejszyć swędzenie brzucha, zastosuj olej lub balsam z witaminą E. Możesz też sprawdzić produkt Bielenda Sexi Mama Skuteczna kuracja przeciw rozstępom 150 ml. Zwróć również uwagę na swoją dietę. Wybieraj pokarmy bogate w witaminę C. Bierze ona udział w produkcji kolagenu i chroni komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Badania naukowe wykazały, że kiedy zwierzęta laboratoryjne jadły żywność wzbogaconą witaminą C, ich skóra była lepiej zdolna do zwalczania uszkodzeń oksydacyjnych.

Skonsultuj się z ekspertami — Porozmawiaj z lekarzem lub dermatologiem

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nie wahaj się porozmawiać z lekarzem o tym, jakich produktów możesz użyć. Jeśli wystąpi problem ze skórą, taki jak wysypka lub trądzik, lekarz może przepisać bezpieczne kremy na receptę.

Więcej: http://zapachnatury.com.pl/Bielenda-naturalne-polskie-kosmetyki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here