Wypadanie włosów u kobiet – co może pomóc?

0
418

Marzysz o bujnej czuprynie, ale od pewnego czasu zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów? Ten problem może skutecznie obniżyć pewność siebie, samoocenę i poczucie atrakcyjności. Warto jednak wiedzieć, że ta przypadłość jest przeważnie odwracalna. Często wystarczy wprowadzić kilka dość prostych zmian, żeby już wkrótce zauważyć pierwsze efekty. Sprawdź, jak walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów.

Prawidłowa pielęgnacja włosów

W pierwszej kolejności warto ograniczyć bądź zupełnie wyeliminować szkodliwe nawyki i zabiegi. Wypadaniu włosów może być bowiem związane m.in. ze zbyt gorącą wodą podczas mycia głowy, suszeniem pod włos, częstym używaniem prostownicy, bardzo ciasnymi upięciami czy też nieprawidłowym czesaniem. Niekiedy zmiany w tych kilku kwestiach mogą przyczynić się do zahamowania problemu wypadania włosów.

Sporo uwagi warto poświęcić także kwestii doboru kosmetyków. Warto sięgnąć po profesjonalne produkty skierowane do osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Specyfiki ze strony https://sklep.jld.pl/s/660/kosmetyki-na-wypadanie-wlosow zawierają m.in. biotynę stymulującą porost, odżywczy olejek arganowy czy też ceramidy będące budulcem włosów. Warto też ostrożnie podchodzić do farbowania i unikać nadmiernej stylizacji.

Prowadzenie zdrowszego trybu życia

Niekiedy prawidłowa pielęgnacja włosów i skóry głowy mogą nie wystarczyć. Ma to związek z tym, że za nadmierne wypadanie włosów mogą odpowiadać również takie czynniki jak niewłaściwe odżywianie się, radykalna dieta odchudzająca, wysoki poziom stresu czy też palenie papierosów. Kurację kosmetykami z oferty sklepu internetowego Jean Louis David warto uzupełnić o zmiany w dotychczasowym trybie życia, zwłaszcza jeśli ten pozostawia wiele do życzenia.

Na początek należy upewnić się, że w diecie nie brakuje cennych białek, witamin i minerałów. Dla kondycji włosów ważne są m.in. żelazo, cynk, witamina D czy też witamina E. Rzucenie palenia z kolei może przyczynić się do lepszego odżywienia włosów, co z pewnością je wzmocni. Warto też ograniczyć stres, który zaburza cykl mieszków włosowych i przyspiesza przechodzenie włosów w fazę spoczynku.

Sprawdzenie stanu zdrowia

Problem wypadania włosów może dopaść nawet te osoby, które znają zasady prawidłowej pielęgnacji i prowadzą zdrowy tryb życia. Ta przypadłość może bowiem być skutkiem chorób i zaburzeń. Nadmierna utrata włosów towarzyszy niekiedy chorobom skóry głowy np. łupieżowi bądź grzybicy. Może też mieć wiele wspólnego ze schorzeniami tarczycy. Nie bez znaczenia jest również przyjmowanie leków np. antykoncepcyjnych.

Jeśli zatem wypadanie włosów jest wyjątkowo intensywne bądź nie pomagają zmiany w pielęgnacji i trybie życia, to warto zgłosić się do lekarza rodzinnego. Ten po wykonaniu podstawowych badań może natomiast skierować np. do endokrynologa, dermatologa czy też trychologa. Niekiedy lekarz może zalecić też konsultację u psychoterapeuty bądź psychiatry, ponieważ za wypadanie włosów mogą odpowiadać czynniki psychogenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here