Depilacja na lato – fakty i mity

0
979
Depilacja na lato

Idealnie gładkie ciało w wakacje to marzenie wielu kobiet. Ze względu na wysoką skuteczność oraz długotrwałe efekty wiele osób decyduje się na popularną depilację woskiem. Taki zabieg wykonany w renomowanym salonie zdecydowanie różni się od tego, robionego w domu. Warto spróbować profesjonalnej depilacji woskiem, która pozwoli cieszyć się gładką i zadbaną skórą przez całe lato!

Jakie są najskuteczniejsze metody depilacji na lato?

Od wielu lat zdecydowanie najpowszechniejszą metodą usuwania włosków jest używanie maszynki – ręcznej lub elektrycznej. Jest to jednak sposób, który mocno podrażnia skórę, może doprowadzić do powstawania bolesnych ran i nieestetycznych strupków. Podczas golenia włoski są jedynie ścinane, a nie usuwane razem z cebulką. To powoduje, że po kilku dniach odrastają i cały proces trzeba ponownie powtórzyć. Istnieje jednak wiele metod alternatywnych, które warto rozważyć, poszukując trwalszych efektów. Salony kosmetyczne oferują depilację pastą cukrową. Poleca się ją kobietom, które mają skórę wyjątkowo wrażliwą i skłonną do alergii. Mimo wszystko jedną z najchętniej wybieranych metod usuwania niechcianych włosków jest depilacja woskiem. Jest to komfortowy i praktycznie bezbolesny zabieg. Do jego największych zalet należy fakt, że włoski odrastają dopiero po 2-3 tygodniach i są widocznie rzadsze. Panie często wybierają depilację na lato woskiem twardym dla okolic intymnych. Jest zdecydowanie mniej bolesna, a efekty są bardzo satysfakcjonujące. Inną opcją jest usuwanie włosków laserem. Jednak z racji na wysoki koszt jest to zabieg, na który niewiele pań może sobie pozwolić.

Co warto wiedzieć przed wykonaniem depilacji woskiem?

Depilacja woskiem należy do jednej z najbardziej uniwersalnych metod usuwania niechcianych wosków. Mogą ją stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku. Warto jednak przed rozpoczęciem zabiegu skonsultować się z doświadczoną kosmetyczką. Istnieją bowiem pewne przeciwskazania, które ograniczają możliwości depilacji woskiem. Obejmują one cukrzycę, żylaki oraz nadmierną wrażliwość naskórka. Należy również powstrzymać się od opalania do czasu, kiedy zaczerwienienie na skórze zniknie. W przypadku wizyty w profesjonalnym salonie takie delikatne podrażnienie nie powinno się utrzymywać dłużej niż 2 dni. Depilacja na lato to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków nawet na kilka tygodni. Decydując się na zabieg, warto także zastanowić się nad rodzajem wosku. Rodzaj miękki doskonale sprawdzi się przy dużych powierzchniach takich jak łydki, uda czy ręce. Innowacyjne rozwiązanie wosku twardego (hot wax), odpowiednie do okolic bardziej wrażliwych jest często wybierane w przypadku depilacji pach czy stres bikini.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here