Jak usunąć zbędne owłosienie?

0
913
Jak usunąć zbędne owłosienie

Z nadmiernym owłosieniem walczy wiele osób. Nie jest to tylko problem damski, również wielu panów myśli o usuniecie nadmiernego owłosienia. Na czym polega depilacja laserowa i czy na pewno jest skuteczna?

Depilacja laserowa – czym właściwie jest?

Trwała depilacja polega na usunięciu zbędnego owłosienia za pomocą lasera. Brzmi to bardzo poważnie, ale jest to zabieg prosty, skuteczny i bezbolesny. Laser, za pomocą trzech wiązek, jest w stanie usunąć do 30% zbędnego owłosienia już po pierwszym zabiegu. Chcąc osiągnąć stu procentowy efekt, warto zastosować od 3 do 8 zabiegów. Jest to uzależnione od ilości oraz kondycji włosa.

Przygotowanie do zabiegu – o czym trzeba wiedzieć?

Chcąc, by trwałe usuwanie owłosienia było skuteczne, należy dobrze przygotować się do zabiegu. Minimum na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej należy zaprzestać opalania. Ważne, by nie korzystać zarówno z solarium, jak i naturalnych promieni słonecznych. Należy również zrezygnować z samoopalaczy, kremów do depilacji, czy środków złuszczających. Skóra, która jest poddawana zabiegowi trwałej depilacji, nie może być natłuszczona kremem, ani balsamem.

Depilacja laserowa jest niewskazana dla kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na niektóre choroby, takie jak na przykład padaczka. Zabiegów nie robi się również w miejscach, w których są tatuaże. Przed zabiegiem trwałej depilacji należy odstawić niektóre leki oraz zioła. Trzeba zrezygnować z nagietka oraz dziurawca. Odstawić leki antydepresyjne, przeciwbólowe, czy antybiotyki.Ostatnim elementem przygotowania przed depilacją laserową jest ogolenie części ciała, które będą poddane zabiegowi na dzień przed depilacją.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu może być podrażniona i zaczerwieniona. Taki stan może utrzymywać się od kilku do kilkunastu godzin. Chcąc pomóc odpocząć skórze, należy zrezygnować z basenu, peelingów, czy opalania na okres minimum 3 dni. Warto odstawić również antyperspirant, gdy depilacji laserowej była poddawana skóra pod pachami.

Trwała depilacja laserem to wygodna, bezpieczna, i co ważne, bezbolesna metoda usuwania nadmiernego owłosienia. Jest jednak jeden warunek. Zabieg musi przeprowadzić specjalista. Doświadczonych kosmetologów można znaleźć w polecanej przez nas renomowanej klinice której ofertę m.in. depilacji laserowej można znaleźć na https://arsmedica.lublin.pl. Zachęcamy do umawiania wizyt w dogodnym terminie, by pozbyć się uciążliwego owłosienia raz na zawsze!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSuplementy diety
Następny artykułMasaż kręgosłupa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here