Usuwanie zmarszczek za pomocą lasera – na czym polega ten zabieg?

0
1430
Usuwanie zmarszczek za pomocą lasera

Zmarszczki są jednym z największych problemów cery dojrzałej. Zazwyczaj pierwsze z nich pojawiają się w kącikach oczu w okolicach 30. roku życia – są to tzw. „kurze łapki”. Z wiekiem jednak pojawia się ich coraz więcej, w tym wokół ust czy na czole, a przy tym stają się one coraz głębsze. Co robić, gdy kremy powoli przestają działać? Skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej na usuwanie zmarszczek! Poznaj jeden z najskuteczniejszych – laseroterapię!

Jak działa usuwanie zmarszczek laserem?

Celem laserowego usuwania zmarszczek jest intensywne pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Wiązka lasera stymuluje znajdujące się w tkance komórki, nazywane fibroblastami. Produkują one między innymi dwa białka, niezwykle ważne dla młodego i jędrnego wyglądu skóry – kolagen i elastynę. Dlatego też po zabiegu tkanka staje się znacznie lepiej napięta oraz bardziej elastyczna, a przy tym zagęszczona i gładsza.

Samo działanie lasera polega natomiast na emitowaniu skupionej wiązki światła o określonej długości. Można podzielić je na dwie podstawowe grupy, a mianowicie lasery ablacyjne i nieablacyjne. Te pierwsze powodują odparowywanie wierzchniej warstwy skóry, przez co naruszają ciągłość tkanki, dlatego są one intensywniejsze w działaniu i doskonale sprawdzają się w przypadku poważniejszych, bardziej zaawansowanych problemów skórnych. Z kolei lasery nieablacyjne pozwalają wniknąć wiązce w głąb skóry bez uszkadzania jej wierzchniej warstwy. Są one zatem delikatniejsze, a przy tym najlepiej sprawdzają się przy mniejszych zmarszczkach, raczej u pacjentów przed 40. rokiem życia.

Jak wygląda zabieg likwidacji zmarszczek laserem?

Do usuwania zmarszczek najczęściej używa się laserów frakcyjnych o wyjątkowo precyzyjnej wiązce. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który musi upewnić się, że u pacjenta nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu – wyjaśniają eksperci Kliniki Miracki. Wtedy też można umówić się na pierwszą sesję. Zazwyczaj procedura trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od powierzchni skóry, na jakiej będzie wykonywana procedura. Ze względu na to, że zabieg niekiedy może wywoływać lekkie uczucie szczypania bądź pieczenia, zazwyczaj stosuje się środki mające za zadanie zmniejszyć te niedogodności, np. nawiew zimnego powietrza. Po zakończeniu sesji możliwe są przejściowe skutki uboczne, jak np. zaczerwienienia skóry czy jej opuchlizna, dlatego najlepszym wyjściem będzie zaplanowanie odpoczynku przez co najmniej 2-3 dni, a nawet dłużej. Najczęściej, aby osiągnąć optymalne rezultaty, konieczne jest od 3 do 6 zabiegów usuwania zmarszczek za pomocą lasera.

Kto powinien skorzystać z laserowego zabiegu usuwania zmarszczek?

Usuwanie zmarszczek metodą laserową doskonale sprawdzi się w większości przypadków. Za pomocą tej metody można bowiem pozbyć się niedoskonałości z rozmaitych obszarów nie tylko twarzy, lecz także między innymi szyi czy dekoltu. Możliwe jest nawet wykonanie zabiegów na zmarszczki pod oczami tą metodą. Należy jednak pamiętać, że tak samo, jak w przypadku wszystkich procedur z zakresu medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia laseroterapii. Należą do nich między innymi zaburzenia krzepnięcia krwi oraz choroby skóry, w tym bielactwo i łuszczyca, a także skłonność do powstawania bliznowców czy aktywne infekcje skórne o etiologii wirusowej, bakteryjnej i grzybiczej. Problemem będa również schorzenia zaostrzające się pod wpływem światła (tzw. fotodermatozy) oraz spożywanie ziół czy stosowanie leków fotouczulających, np. dziurawca czy retinoidów. Nie powinno się również wykonywać laseroterapii na skórze ze świeżą opalenizną, uzyskaną zarówno w sposób naturalny, jak i w solarium czy za pomocą samoopalacza. Poważnym przeciwwskazaniem do usuwania zmarszczek laserem będą także nowotwory złośliwe.

Laseroterapia to doskonały sposób na to, jak pozbyć się zmarszczek. Umów się na wizytę w Klinice Miracki i przekonaj się sama!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here