SPA – sposób na relaks, bez potrzeby opuszczania miasta

0
2256

Wielokrotnie w ciągu roku może przyjść ochota na urlop, odpoczynek. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na takie spontaniczne wakacje ze względu na budżet, brak możliwości wzięcia urlopu lub ze względu na inne czynniki. Rozwiązaniem tej sytuacji może okazać się wizyta w SPA, która będzie idealnym sposobem na odpoczynek bez konieczności opuszczania miasta. To, co pozwala odpocząć podczas pobytu to relaksujące zabiegi SPA.

Oczyszczanie ciała

Jednymi z najchętniej wybieranych zabiegów w ośrodkach SPA są wszelkie zabiegi oczyszczające. Mogą mieć one formę peelingów, np. peelingu detoksykacyjnego lub kawowego, który potrafi zdziałać cuda w przypadku cellulitu. Innym zabiegiem należącym do tych oczyszczających może być wygładzanie ciała. Popularnie jest wygładzanie ciała m.in. za pomocą preparatów solno-olejowych, ziołowych oraz z dodatkiem lawendy. Zabiegi oczyszczające mają za zadanie poprawić stan skóry oraz wygładzić ją. Dodatkowo pełnią funkcję zabiegów relaksujących, pozwalających na odprężenie i odpoczynek.

Masaże w SPA

Odwiedzając SPA, nie można nie skorzystać z dobrodziejstw masażu. Najczęściej wykonywane są masaże pleców. Mogą się one odbywać metodą klasyczną lub przy użyciu takich dodatków jak masło Shea, ciepła oliwa lub świeca aromatyczna. Ukojenie mogą przynieść także masaże innych części ciała. Ośrodek SPA może zaoferować masaż rąk, nóg, stóp i głowy. Wybierając się do SPA we dwoje, można zdecydować się na masaż dla dwojga. Jest to sposób na wspólny relaks, zapewniający rozluźnienie dla mięśni oraz wspólnie spędzony czas. Osoby borykające się z bólami pleców lub zmęczeniem nóg mogą zdecydować się na intensywniejsze wersje masaży, specjalnie przeznaczone dla osób z podobnymi dolegliwościami.

Naturalne okłady

Kolejnym zabiegiem, który może przynieść ukojenie skórze oraz całemu organizmowi są odżywcze i kojące okłady. Pozwalają one na złagodzenie skutków, jakie na organizm wywierają szkodliwe czynniki w postaci zanieczyszczenia, skrajnych temperatur, działania klimatyzacji, przebywania w suchych pomieszczaniach itp. Najchętniej wybierane okłady to zazwyczaj okłady z piwa, czerwonego wina, płatków róż oraz działającej relaksacyjne lawendy. Takie okłady to idealny sposób na poprawę stanu skóry oraz spędzenie spokojnej chwili podczas przyjemnego zabiegu.

Rytuały SPA

Wiele ośrodków SPA oferuje także liczne rytuały, które mogą mieć różnorodne działanie. Wśród nich są następujące rytuały:

  • dodające energii np. rytuały piwna na bazie chmielu,
  • rozświetlające, do których przeprowadzenia używa się preparatów na bazie czerwonego wina,
  • odmładzające przeprowadzane przy użyciu owocowych preparatów.

Jednym z wyjątkowych i najciekawszych rytuałów, jest Rytuał Kleopatry, który pozwala poczuć się każdej kobiecie niczym starożytna królowa. Przeprowadzany jest on na bazie mleka koziego i leku z awokado. Podobnie jak inne zabiegi SPA wszystkie rytuały gwarantują relaks i odprężenie.

Kąpiele w SPA

Alternatywą dla rytuałów i innych zabiegów mogą być kojące kąpiele. Polecane są szczególnie kąpiele z dodatkiem alkoholi jak wino i piwo, które pozwalają skórze odzyskać energię i blask. Odmładzająco na skórę podziałają kąpiele z dodatkiem ekstraktów owocowych. Świeżość owoców dodatkowo napełni energią i pobudzi zmysły. W celu zadbania o siebie można zdecydować się na kąpiel w kozim mleku. Pozwoli ona poczuć się podobnie jak kobiety przed tysiącami lat, które używały tego sposobu, aby w naturalny sposób zadbać o swoją skórę. Wszystkie te zabiegi to idealny sposób, by zrobić sobie przyjemność i odpocząć.

Pakiety SPA, czyli ekonomiczny relaks

Jak już wspomniano, by zrelaksować się w SPA, nie trzeba wyjeżdżać z miasta, co sprawia, że takie krótkie wakacje są tańsze. Korzystanie z zabiegów pozwala efektywnie odpocząć. W celu skorzystania z większej liczby zabiegów w korzystnej cenie warto wybrać odpowiedni dla siebie pakiet. Łączy on w sobie różne ciekawe zabiegi, a ich cena jest niższa niż w przypadku indywidualnego zakupu każdego z nich. Ciężko wyobrazić sobie lepszy sposób na szybkie i tanie wakacje niż pakiety SPA.

______________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Starej Łaźni SPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here