Mięta pieprzowa a odchudzanie

0
1835
Mięta pieprzowa a odchudzanie

Ziołolecznictwo jest stosowane na całym świecie od dawien dawna. Wśród wielu cenionych ziół można wymienić miętę pieprzową, która to posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych. Czy mięta na odchudzanie jest sprawdzonym ziołem?

Dawne wierzenia a właściwości mięty pieprzowej

Mięta pieprzowa to cenne zioło, którego właściwości były doceniane już setki tysięcy lat temu. Niegdyś panował powszechny pogląd, że zioło to pobudza umysł do myślenia. I właśnie z tego powodu mięta była kładziona bardzo często na skroniach uczniów wielu rzymskich filozofów.

Z kolei zgodnie z wierzeniami starożytnej ludności wywar z mięty pieprzowej odpędzał od danej osoby nieczyste myśli. Ponadto ludność wierzyła, że jeśli gałązka tego zioła zostanie związana przy pomocy supełków z jedwabiu i włożona do małżeńskiego łóżka, to wówczas małżonkowie będą sobie bardzo wierni oraz pełni wzajemnej miłości.

Nieco inaczej mięta pieprzowa jest postrzegana we współczesnych czasach. Pozyskiwany z tej rośliny olejek miętowy znalazł powszechne zastosowanie w lecznictwie, kosmetyce oraz w kuchni.

Cenne właściwości mięty pieprzowej

Roślina ta jest inaczej zwana miętą zieloną i jest ona powszechnie uprawiana niemalże na całym świecie. Jest znana nie tylko w Europie, lecz także w Ameryce Północnej i Południowej, Afryce oraz na kontynencie azjatyckim.

Obecnie herbatka czy olejek z mięty pieprzowej znajduje się powszechnie w apteczkach domowych wielu osób ceniących zdrowotne właściwości ziół. jest ona powszechnie dostępna w wielu sklepach zielarskich, aptekach, a nawet sklepach spożywczych.

Mięta zielona jest ceniona w ziołolecznictwie ze względu na bardzo bogaty skład. Otóż zawiera ona w swoim składzie cenne dla zdrowia olejki eteryczne oraz garbniki. Ponadto jest bogata we flawonoidy, wśród których można między innymi wymienić: luteolinę, rutynę, hesperydynę oraz kwasy fenolowe.

Dużą zaletą mięty pieprzowej jest fakt, że jej liście zawierają cenne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu białko, węglowodany, magnez, fosfor, wapno oraz żelazo. Ponadto mięta pieprzowa jest bogata w witaminę B3 oraz A. Zarówno świeże liście, jak i ususzone posiadają cenne właściwości zdrowotne.

Mięta – zioło pomocne w odchudzaniu

Po ziołową herbatkę z liścia mięty pieprzowej bardzo często sięgają kobiety, które to chcą cieszyć się smukłą oraz zgrabną sylwetką. I nic w tym dziwnego, gdyż zioło to ma bardzo dobry wpływ na procesy trawienne w organizmie, dzięki czemu skutecznie wspomaga odchudzanie.

Ponadto liście tej rośliny znacznie zwiększają ilość wydzielanego soku żołądkowego, w dużym stopniu usprawniają pracę jelit oraz pobudzają wytwarzanie żółci.

Mięta to cenne zioło po które warto sięgnąć chcąc cieszyć się dobrym zdrowiem oraz smukłą sylwetką

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here