Warzywa to samo zdrowie

0
936
Warzywa to samo zdrowie

Dla większości Polaków, jak i ludzi na całym świecie odchudzanie stanowi nie lada wyzwanie. Przecież wszyscy lubimy jeść, ale niestety im smaczniejsze i słodsze są nasze ulubione przysmaki tym bardziej są one kaloryczne. Wielu z nas poszukuje tego jednego magicznego środka, je tabletki na odchudzanie licząc na spektakularny efekt, lub rozpoczyna drastyczną głodówkę, z której nie ma żadnego pożytku, a jedyne co może być jej skutkiem to efekt jojo, w wyniku którego możemy stać się jeszcze bardziej otyli niż przed odchudzaniem.

Wiem że to może być dość szokująca nowina, ale żaden magiczny sposób na odchudzanie nie istnieje to samo tyczy się mitu o dobrych czy złych uwarunkowaniach genetycznych, jasne niektórzy mogą mieć minimalnie lepsze, lub trochę słabsze predyspozycje do utraty wagi, ale jest to tylko malutki procent ciężkiej pracy, którą trzeba włożyć w ten długotrwały proces. Jest tylko jedna rzecz która ma realny wpływ na naszą wagę i z magią nie ma ona zupełnie nic wspólnego. Jest to stosunek liczby kalorii zjedzonych przez nas w ciągu dnia w stosunku do liczby kalorii spalonych. Jeśli tych pierwszych jest więcej, zaczniemy tyć, a jeśli więcej jest tych drugich, zrzucimy zbędne kilogramy. Ich ilość zależy między innymi od wieku, ilości ruchy każdego dnia, intensywności treningów, czy wagi, ale niezależnie od tych wszystkich czynników, każdy człowiek na świecie chcący schudnąć musi pilnować tego, aby trzymać lekki deficyt kaloryczny. Tutaj z pomocą przychodzi znajomość spożywanych przez nas produktów. Zawierają one tak zwane makroskładniki, w skład których wchodzą białka, tłuszcze i węglowodany i witaminy, każde z nich również mają swoje podziały, ale na początek tyle nam wystarczy.

Najbardziej niechciane będą dla nas tłuszcze, są one bardziej kaloryczne niż węglowodany i białka razem wzięte, a jeden gram tego składnika ma około ośmiu kalorii, jednak nie możemy z nich całkowicie rezygnować, bo wtedy uczucie głodu nieustannie będzie nam doskwierać, to właśnie one w głównej mierze odpowiadają za poczucie sytości. Białka także będą nam bardzo potrzebne, gdyż są one budulcem mięśni, a przecież nie chcemy razem z tłuszczem tracić ich razem z zalegającym w nas tłuszczem. Najbardziej powinny nas interesować węglowodany, zapewniają one energię, a to jej podczas trzymania deficytu kalorycznego będziemy potrzebować najbardziej, dlatego dieta wegetariańska na odchudzanie może okazać się niezwykle skuteczna. Warzywa, owoce, czy produkty pszenne i zbożowe dostarczą nam mnóstwo niezbędnej energii, a resztę potrzebnych makroskładników bez problemu pozyskamy z pożywnych produktów mlecznych, czy tłuszczy roślinnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here