Sposoby na szczupłą talię i brzuch

0
1120
Sposoby na szczupłą talię i brzuch

Mam gruby brzuch i boczki. Jak się tego pobyć? Co mam jeść i jak ćwiczyć? Zastanawia się z pewnością każda dziewczyna i kobieta, którą dotyczy ten problem, a chce mieć świetną sylwetkę.

Pozbycie się niedoskonałości, wymaga wysiłku i pracy nad sobą. Oczywiście nie wszystkim się chce, albo znajdują wiele wymówek, aby tylko nie zacząć. Najpopularniejsze: ,,nie mam czasu,, albo ,,jestem zmęczona,,. Należy te myśli wyrzucić z głowy!

Jednak, by zmienić swoje życie wcale nie jest to skomplikowane, Wystarczy 15 minut dziennie, żeby poprawić swoją sylwetkę. Zamienić tłuste, niezdrowe jedzenie, na warzywa, owoce itp. Prawda, że to nie takie trudne? Zamiast kawy, wybierać wodę lub soki naturalne. Spać 8 godzin, pomaga to w odchudzaniu, ponieważ organizm się regeneruje i lepiej pracuje-spala szybciej kalorie.

Gdy mamy wybraną dietę, warto wykonywać odpowiednie ćwiczenia na odchudzanie brzucha i boczków.

  • zumba-idealna opcja dla pań które lubią tańczyć, wykonywanie figur w różnym tempie, przyśpiesza spalanie tłuszczu
  • basen-pracuje całe ciało
  • sztuki walki
  • fitness-często wybierany przez kobiety
  • taniec brzucha
  • jazda na rowerze
  • spacery-po parku lub lesie
  • zabawa ze zwierzętami
  • siłownia-mamy tam trenera

Najpopularniejsze ćwiczenia: brzuszki-wiele możliwości np.klasyczne, z plusem, skośne itp., nożyce, deska, skręty tułowia, prostowanie nóg. Jeszcze więcej można znaleźć w sieci, książkach, gazetach itp.

Możliwości jest wiele, wystarczy wybrać dla siebie odpowiednią. Jeżeli dziewczyna woli działać w domu: na początek, trzeba kupić matę do ćwiczeń i akcesoria. Gdy już je mamy, to poszukać propozycji dla początkujących, by nie mieć kontuzji ani zakwasów.

Przykłady z opisami znajdziemy w internecie, na stronach internetowych, ale także filmy na Youtube, gdzie pokazane jest, jak wykonywać dane ćwiczenie. Inspiracje znajdziemy również na Facebooku i Instagramie. Można zainstalować aplikacje z treningami, kupić płyty. W sklepach są magazyny z poradami i propozycjami ćwiczeń.

W sieci jest wiele blogów, na które warto zajrzeć i zapoznać się z informacjami, są też propozycje ćwiczeń. Najważniejsza jest decyzja i postanowienie, jeżeli ktoś będzie bardzo chciał zmienić swój styl życia, to na pewno mu się to uda. Należy być wytrwałym w swoich decyzjach i dążyć do celu. Nie wymaga to wielkich poświeceń, 15 minut dziennie to nie jest dużo, a zmiana nawyków na pewno pozytywnie wpłynie na nasze życie, samopoczucie, humor, kondycję. Trzeba też podchodzić do tego z rozsądkiem, cierpliwością i odpowiedzialnością, a efekty pojawią się szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here