Na co zwrócić uwagę przy zakupie inhalatora?

0
591
Na co zwrócić uwagę przy zakupie inhalatora

Inhalacja to znany od lat skuteczny sposób na walkę z zatkanym nosem czy zatokami. Dzięki prawidłowo wykonanej inhalacji możemy sobie ulżyć, gdy dopadnie nas katar lub męczące przeziębienie. Wdychanie ciepłej lub gorącej pary wodnej z roztworu leku czy ziół nie jest jednak najwygodniejszą formą leczenia, poradzą sobie z tym dorośli, natomiast zupełnie nie ma szans stosować bezpiecznie klasycznej inhalacji w przypadku małych dzieci. Na szczęście na rynku dostępne są profesjonalne inhalatory wyposażone w nebulizator, które umożliwiają komfortowe i w pełni bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne podanie roztworu leku nawet maleńkim dzieciom.

Jak to działa?

Nebulizacja to zabieg medyczny, który możemy wykonać dzięki inhalatorom z nebulizatorem. Jest to rodzaj inhalacji, w której lek lub roztwór, który chcemy zainhalować, dostaje się do naszych płuc w formie mgiełki utworzonej z płynu. Dzięki temu substancja czynna dostaje się bardzo szybko do naszych dróg oddechowych i jej działanie jest niemal natychmiastowe. Dobre efekty działania zapewniają jedynie pewne i odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb urządzenia. Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem do leczenia nieżytów nosa lub alergii u dzieci są inhalatory z nebulizatorem, jak te dostępne na Sanity.pl. Nebulizator to ta część inhalatora, w której płyn, który chcemy podać rozbijany jest w „zimną mgiełkę”, czyli aerozol. W takiej postaci rozbite cząsteczki dostają się do płuc i oskrzeli, przynosząc szybką ulgę. Dzięki podaniu leku bezpośrednio do dróg oddechowych nie narażamy na zbytecznie obciążenie naszego układu pokarmowego.

Na co zwrócić uwagę?

Skuteczne działanie nebulizatora zależy od dwóch podstawowych rzeczy: dopasowania jego parametrów do naszych potrzeb i korzystania z niego zgodnie z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta. Jeden z najważniejszych parametrów, jakie musimy sprawdzić, to MMAD, czyli parametr wyrażany jednostce μm, którym określana jest wielkość cząsteczek w wytwarzanym przez inhalator aerozolu. Te najmniejsze cząsteczki są odpowiednie do terapii dolnych dróg oddechowych, czyli płuc i pęcherzyków płucnych. Średniej wielkości cząsteczki wybieramy, gdy chcemy leczyć środkowe partie – tchawice i oskrzela. Największe cząsteczki są odpowiednie do terapii górnych dróg oddechowych, czyli w leczeniu zatok, krtani czy gardła.

Dobre rozwiązanie dla całej rodziny

Nebulizator to urządzenie, które jest szczególnie przydatne w przypadku posiadania małych dzieci, ale tak naprawdę na jego szybkim i skutecznym działaniu skorzystają wszyscy. Na Sanity.pl znajdziesz modele przeznaczone szczególnie dla małych dzieci, z odpowiednimi końcówkami i miłym dla dzieci designem, jak i bardziej uniwersalne urządzenia, z których bez problemu skorzystają wszyscy członkowie rodziny. Nebulizator umożliwia podanie leku bez konieczności koordynacji wdechowo-wydechowej, stąd możliwość skutecznej nebulizacji u chorych niewspółpracujących. Jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Należy jednak pamiętać, by stosować się do zaleceń producenta, zarówno w kwestii użytkowania, jak i konserwacji nebulizatora, by zawsze mieć pewność, że nasze urządzenie pracuje prawidłowo, a lek w odpowiedniej dawce trafia, tam, gdzie tego oczekujemy.

Nebulizator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here