Tabletki na odchudzanie na receptę dostępne w Polsce

0
1230
Tabletki na odchudzanie na receptę

Każdy pragnie mieć idealną sylwetkę, ale w praktyce nie jest to takie proste, jak się nam czasem wydaje. Dieta i ćwiczenia mogą nie wystarczyć w tej walce. Dlatego dobrze jest sięgnąć po sprawdzone tabletki na odchudzanie na receptę dostępne w Polsce. W gruncie rzeczy śmiało możemy takie tabletki nazwać lekami, więc są bardziej bezpieczne od zwykłych suplementów diety. Przekłada się to też na ich skuteczność, dlatego warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę. Na jakie tabletki zwrócić uwagę?

Xenical

Są to twarde kapsułki na odchudzanie zawierające 120 mg orlistatu. Ich działanie polega na hamowaniu wchłaniania się tłuszczów z przewodu pokarmowego, poprzez blokowanie enzymu trawiennego, wydzielanego przez trzustkę. Dzięki temu około 1/3 tłuszczów z przyjmowanego przez nas pokarmu nie zostanie strawiona, lecz wydalona, co z pewnością odbije się na naszej sylwetce w pozytywny sposób. Z tego też powodu Xenical jest uznawany za skuteczny lek na odchudzanie. Trzeba jednak przy nim pamiętać o suplementowaniu takich witamin jak A, D, E i K. Dlaczego? Otóż orlistat powoduje nie tylko hamowanie wchłaniania się tłuszczów, ale także ogranicza przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tych tłuszczach. Dobrze jest więc włączyć wymieniony zestaw witamin do swojej diety.

Warto tutaj wspomnieć, że na rynku istnieje słabsza wersja Xenicalu pod nazwą ALLI, która również zawiera orlistat, ale nie w dawce 120 mg, tylko 60 mg. W efekcie lek jest dwa razy słabszy, a jego jedynym plusem jest możliwość wykupienia go bez recepty, jednak jeśli zależy Ci na rezultatach, to może jednak warto zdobyć tą receptę, którą możesz otrzymać na przykład po konsultacji medycznej online na e-lekarz24h.pl.

Saxenda

Jest roztworem przeznaczonym do wstrzykiwania, dlatego opakowanie powinno zawierać igły, pojemnik na zużyte igły oraz 3 wstrzykiwacze zawierające po 3 ml preparatu. Substancją czynną w leku Saxenda jest liraglutyd, który wywiera wpływ na receptory w mózgu odpowiedzialne za apetyt. Dzięki temu zmniejsza się poczucie łaknienia i pojawia się wrażenie sytości, co stanowczo wpływa na ilość pożywienia pojawiającego się na naszym talerzu. Jest to niewątpliwy plus, gdyż nikt nie lubi czuć głodu. W efekcie Saxenda wpływa na obniżenie wagi związane z utratą tkanki tłuszczowej. Warto tutaj dodać, że zmniejsza się przede wszystkim ilość tkanki tłuszczowej trzewnej w o wiele większym stopniu niż tkanki tłuszczowej podskórnej. Co jeszcze powoduje Saxenda? Otóż stymuluje również wydzielanie insuliny i ogranicza wydzielanie glukagonu, w zależności od stężenia glukozy, czyli możemy liczyć na obniżenie się glukozy we krwi. Dlatego jest to ciekawy lek na odchudzanie, który można rozważyć, zwłaszcza że 1 ml preparatu do wstrzyknięcia zawiera 6 mg liraglutydu.

Mysimba

Lek Mysimba składa się przede wszystkim z dwóch czynnych substancji. Pierwsza to bupropion, który wpływa na stężenie dopaminy w mózgu, wyraźnie go zwiększając. Ma to przełożenie na obniżenie łaknienia, a także ułatwia procesy związane z przemianą energii metabolicznej w naszym organizmie. Druga czynna substancja, czyli naltrekson oddziałuje na te same receptory w mózgu, ale uzyskuje efekt zmniejszenia się apetytu. W efekcie zjemy znacznie mniej niż normalnie. Badania nad Mysimbą w USA wykazały, że w ciągu 13 miesięcy pacjenci średnio uzyskiwali utratę wysokości 5% z całej masy ciała, co jest bardzo zachęcającym wynikiem. W jednej tabletce otrzymujemy 8 mg naltreksonu i 90 mg bupropionu.

Nim jednak sięgniemy po tabletki na odchudzanie, warto najpierw skonsultować ich zastosowanie z lekarzem, żeby mieć absolutną pewność czy są na pewno bezpieczne dla naszego zdrowia.

Źródło: https://dietetyk.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here