Przedłużający się katar u dziecka

0
306
Przedłużający się katar u dziecka

Katar u dziecka to powszechne zjawisko, które najczęściej spowodowane jest wirusem bądź przeziębieniem. W aptekach dostępne są sprawdzone leki na katar dla dzieci. Często dostępne są w niskich cenach. Warto dowiedzieć się, co brać na przedłużający się katar u dziecka.

Katar u dziecka – co warto wiedzieć?

Trzeba na samym początku zauważyć, że katar u dziecka to bardzo częste zjawisko, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to wiele wirusów i bakterii krąży w powietrzu. Katar to objaw zapalenia błony śluzowej nosa, który powoduje nadmierne wydzielanie śluzu. U dzieci jest to często wynik infekcji wirusowej, takiej jak przeziębienie lub grypa. Katar może w wielu przypadkach powodować nieprzyjemne objawy, takie jak trudności z oddychaniem, kichanie, swędzenie nosa i ból gardła. W przypadku niemowląt i małych dzieci katar może utrudniać karmienie i prowadzić do nieprzyjemnego dyskomfortu. Ponadto, długo trwający katar może prowadzić do poważniejszych infekcji, takich jak zapalenie zatok lub zapalenie ucha. W takim przypadku najlepiej udać się do lekarza. Warto dodać, że w przypadku kataru u dziecka ważne jest, aby zapewnić dziecku komfort i łagodzenie objawów. Pomocne może być nawilżanie powietrza. Jak się okazuje, suchy powietrzny może prowadzić do podrażnienia błony śluzowej nosa i nasilenia kataru. Warto zatem nawilżyć powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko, np. poprzez stosowanie nawilżacza powietrza lub wieszania mokrych ręczników. Zalecane jest też picie sporej ilości płynów. Mowa tutaj o wodzie czy sokach owocowych. Do tego warto dodać buliony. Pomagają one w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu i rozrzedza wydzielany śluz. Bardzo ważne jest też wymienianie często pieluch. Warto wiedzieć, że w przypadku niemowląt katar często powoduje podrażnienie skóry pod noskiem. Warto zatem często zmieniać pieluchy i używać specjalnych kremów ochronnych.

Przedłużający się katar u dziecka – co trzeba wiedzieć?

W przypadku, kiedy katar u dziecka utrzymuje się przez dłuższy czas, może to wskazywać na poważniejsze problemy zdrowotne, takie jak alergie lub przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem, który może przeprowadzić badania diagnostyczne i wdrożyć odpowiednie leczenie. Warto stosować kropla do nosa, a najlepiej takie, które są na bazie soli fizjologicznej lub roztworów soli morskiej mogą pomóc w oczyszczaniu zalegającego śluzu i zmniejszeniu stanu zapalnego błony śluzowej nosa. Rodzic też powinien zadbać o to, żeby dziecko unikało alergenów. W przypadku, gdy katar u dziecka jest spowodowany alergią, należy unikać czynników wywołujących reakcję alergiczną, takich jak pyłki roślin, kurz czy zwierzęta. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak udanie się do specjalisty. Lekarz z pewnością dobierze najlepszy preparat na katar dla dziecka. Leki na katar u dzieci dostępne są często bez recepty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here