Rehabilitacja niemowląt

0
1130
niemowlę ćwiczy

Niestety ale czasem zdarza się tak, że nasze dziecko już od urodzenia ma problemy neurologiczne. W takim przypadku może pomóc jedynie rehabilitacja. Rehabilitant jest w stanie skorygować i wyeliminować nieprawidłowości w rozwoju malutkiego dziecka.
Najważniejsze jest tak naprawdę obserwowanie ruchów niemowlęcia i w momencie, jak zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości to należy udać się do odpowiedniego specjalisty.

Takich niepokojących objawów jest bardzo wiele. Należy przede wszystkim obserwować czy tułów naszego dziecka nie układa się na kształt litery C. Jeżeli tak się dzieje to przyczyną może być asymetrią ułożeniowa. Po stwierdzeniu dolegliwości można zacząć odpowiednią rehabilitację. Zaniepokoić rodzica powinny również mocno zaciśnięte piąstki czy też problemy z rozprostowaniem kończyn górnych, czy też prężenie się w momencie jak rodzic podnosi dziecko. Również powinniśmy udać się do lekarza w momencie, kiedy kończyny małego dziecka drżą albo dziecko płacze, jak chce się je położyć na brzuchu.

małe dziecko

Przy trzymiesięcznych dzieciach warto sprawdzić, czy nie mają problemu z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego, czy odpowiednio dużo śpią, nie płaczą za dużo. Wszystkie te dolegliwości mogą prowadzić do poważniejszych konsekwencji w przebiegu rozwoju małego dziecka. Dlatego też będąc z dzieckiem na co dzień warto obserwować jego zachowania, reakcje, ponieważ liczy się w tym wszystkim aby szybko zareagować. Im szybciej rodzic zareaguje i wybierze się z dzieckiem do lekarza, tym szybciej będzie mu w stanie pomóc w prawidłowym rozwoju ruchowym.

Brak reakcji z kolei może doprowadzić do trwałych już konsekwencji w poruszaniu się dziecka w przyszłości. Potem jest już ciężko takiemu dziecku pomóc. Dlatego też aby nie było za późno, warto przy najmniejszych wątpliwościach udać się do specjalisty, który albo potwierdzi nasze obawy albo je zwyczajnie obali.

Jeżeli już decydujemy że potrzebujemy rehabilitanta, nieprawidłowość zostanie rozpoznana to niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego specjalisty. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rehabilitacja niemowląt jest niezwykle trudna. Osoba, która zdecyduje się na jej wykonywanie musi posiadać odpowiednią wiedzę, umiejętności, a także doświadczenie, aby móc pomagać małemu dziecku w odzyskiwaniu nieprawidłowości ruchowych. Stąd też przed zdecydowaniem się na zatrudnienie takiej osoby należy sprawdzić, czy osoba taka posiada odpowiednie dokumenty, certyfikaty o ukończonej szkole, studiach czy też kursach, które mogłyby potwierdzić posiadaną wiedzę i umiejętności.

rehabilitacja niemowląt

Każdy rehabilitant nie powinien mieć problemu z udostępnieniem takiego dokumentu zainteresowanemu klientowi. Ponadto warto sprawdzić, jak długo taka osoba działa na rynku. Rehabilitant, który dopiero zaczyna swoją przygodę z rehabilitacją nie powinien zajmować się od razu rehabilitowaniem niemowląt, ponieważ zwyczajnie nie wie on jak to prawidłowo powinno się robić. Dlatego też niezwykle ważne jest szukanie osób, które są nieco bardziej doświadczeni w tej branży. Oprócz tego dobrze jest sprawdzić również, jak klienci wypowiadają się w internecie na temat takiego rehabilitanta.

Jeżeli ktoś był zadowolony z jego pracy, to z pewnością podzieli się tym w formie recenzji, czy też wystawionej opinii w internecie. Jeżeli dużo osób było niezadowolonych, to z pewnością również znajdziemy o tym informacje. Ponadto rehabilitanta warto wybierać po rankingach. Aktualnie funkcjonują strony w internecie, które zbierają lekarzy i umożliwiają wystawianie im ocen.

Dobrze jest wybierać takich rehabilitantów, którzy mają wysoką ocenę i dużo osób ich oceniało. Wtedy można mieć pewność tego, że osoba taka jest naprawdę dobra w tym co robi i ją po prostu zatrudnić. Ogólnie warto poszukać rehabilitanta, który specjalizuje się w rehabilitacji właśnie niemowląt. Wtedy już w ogóle będziemy mieć pewność tego, że osoba taka posiada odpowiednie umiejętności i oczywiście podejście do takich malutkich dzieci. Rehabilitacja niemowląt przebiega nieco inaczej niż starszych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here