Rehabilitacja po udarze

0
1352
rehabilitacja po udarze

Niestety ale udar w dzisiejszych czasach dotyka bardzo wielu ludzi. Szczególnie narażone są osoby w podeszłym wieku mające problem z prawidłowym krążeniem krwi, które cierpią na miażdżycę, mają zwężone żyły. W wyniku udaru następuje bardzo często całkowity albo całościowy paraliż organizmu. Oznacza to, że nagle nie jesteśmy w stanie wstać z łóżka, ruszać ręką lub czymkolwiek. Warto jednak wiedzieć o tym, że w wyniku prawidłowo prowadzonej rehabilitacji, można bardzo szybko odzyskać utraconą zdolność ruchową.

W tym przypadku niezwykle ważne jest bardzo szybkie reagowanie. Oznacza to, że jak tylko wrócimy do domu to powinniśmy zacząć odpowiednią rehabilitacje. Ma to ogromne znaczenie ponieważ im dłużej nie ćwiczymy mięśni, tym bardziej one zanikają a potem niestety ale bardzo trudno jest odzyskać poprzednią sprawność ruchową. Stąd też mimo załamania związanego z utraceniem zdolności ruchowych należy wziąć się w garść i zacząć po prostu ćwiczyć. Możemy starać się ćwiczyć z pomocą osób bliskich.

w gabinecie

Jeżeli mamy przykładowo sparaliżowaną jedną rękę, to możemy drugą ją podnosić parę razy dziennie, ćwiczyć ucisk poprzez ściskanie specjalnej piłeczki do rehabilitacji. Jeżeli chociaż trochę czujemy kończyny to musimy samodzielnie walczyć o to, aby nimi zwyczajnie poruszać. Nawet niewielkie ruchy mogą przyczynić się do poprawy naszych zdolności ruchowych. Dlatego też nie należy się poddawać i starać ćwiczyć jak najwięcej.
Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego że rehabilitacja po udarze powinna być odpowiednio zaplanowana i koordynowana. Wtedy przyniesie możliwie najlepsze i najszybsze efekty.

Dlatego też jeżeli tylko mamy taką możliwość, to warto zatrudnić specjalistę, który pomoże nam w odzyskaniu sprawności ruchowej. Taką osobą jest rehabilitant. Osoba taka przede wszystkim poprzez odpowiedni masaż, odpowiednie uciskanie poszczególnych miejsc na ciele przygotuje nasze kończyny do wykonywania ćwiczeń. Są miejsca na ciele, które po odpowiednim uciskaniu usprawniają krążenie krwi i rehabilitant posiada na ten temat odpowiednią wiedzę. Ponadto osoba taka dopasuje nam plan ćwiczeń nawet na parę miesięcy. Ważne jest aby ćwiczenia były odpowiednio dopasowane do dolegliwości. Ponadto osoba taka nie tylko dobierze nam odpowiednie ćwiczenia, pomoże nam ćwiczyć ale również będzie zwiększać stopniowo intensywność wykonywanych ćwiczeń.

Wtedy nasze treningi przyniosą możliwie jak najlepsze efekty. Ćwiczenia są dopasowywane do indywidualnych preferencji i wytrzymałości organizmu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nieodpowiednie ćwiczenia mogą nie tylko nam nie pomóc ale wręcz zaszkodzić. Dlatego też tak ważne jest aby oddać się w tej kwestii w ręce prawdziwego specjalisty.
Oczywiście aby plan ćwiczeń został odpowiednio opracowany należy wybrać odpowiedniego rehabilitanta, który naprawdę zna się na tym co robi. Niestety ale nie każda ogłaszająca się w internecie osoba posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności, dzięki której będzie w stanie odpowiednio przeprowadzać rehabilitację.

po udarze

Dlatego też rehabilitanta należy wybierać przede wszystkim z polecenia. Jeżeli tylko mamy możliwość zapytać się kogoś o dobrego rehabilitanta, kto korzystał z takiej pomocy to warto z tego jak najbardziej skorzystać. Jeżeli nie mamy możliwości spytania się kogoś znajomego o dobrego rehabilitanta, to możemy sami poszukać opinii w internecie. Warto również przejrzeć rankingi, na których tacy rehabilitanci są oceniani przez klientów. Dobrze jest wybierać osoby, które mają najwyższe oceny z zebranej grupy. Dobrze jest również poczytać komentarze.

W nich byli klienci piszą co im się podobało w rehabilitacji, a co nie. Po tych komentarzach możemy podjąć decyzję czy aby na pewno chcemy zatrudnić właśnie tą osobę czy lepiej jest poszukać kogoś innego. Oprócz tego należy również zwrócić uwagę na cenę takich usług. Warto wiedzieć o tym, że rehabilitacja przyniesie efekty jeżeli będzie przeprowadzana minimum dwa razy w tygodniu, a dobrze by było żeby więcej. Musimy więc znaleźć ofertę przy której stać będzie nas do wykupowania kilku takich usług w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here