Skuteczne usuwanie worków pod oczami

0
769

Cienie i opuchlizna w okolicy oczu to kompleks wielu kobiet. Cera z wiekiem traci swoją elastyczność, a mięśnie zaczynając słabnąć, w efekcie czego skóra marszczy się i opada, powstają tzw. worki pod oczami.

Pojawienie się cieni pod oczami dodaje pacjentkom lat, sprawia, że wyglądają na zmęczone i smutne. Kobiety wybierają gabinet medycyny estetycznej jako ostatni ratunek, gdy nie pomaga ani odpowiednia ilość snu, ani najdroższy mocno kryjący korektor.

Przyczyn powstawania worków pod oczami jest przynajmniej kilka, ale najbardziej znaczące jest uwarunkowanie genetyczne oraz postępujący proces starzenia się. Wraz z wiekiem napięcie naszej skóry jest coraz słabsze, zmniejsza się również ilość kolagenu oraz elastyny. Często dochodzi do zatrzymywania się wody w organizmie, która prowadzi do powstawania opuchlizn.

Oprócz tego podstawowe czynniki wpływające na negatywny wizerunek okolic naszych oczu wiążą się z prowadzeniem niehigienicznego trybu życia to znaczy: stosowanie nieodpowiedniej, ubogiej w składniki odżywcze diety na co dzień, zbyt mała ilość snu, stres, zbyt niska podaż płynów w ciągu dnia oraz przemęczenie. Nie zapomnijmy o paleniu papierosów, nadużywaniu alkoholu oraz zbyt długim przebywaniu na słońcu bez użycia odpowiednich filtrów oraz korzystanie z solarium.

Walkę z opuchniętymi powiekami powinnyśmy rozpocząć od zmiany stylu życia. Picie odpowiedniej ilości wody, odpowiednia ilość snu (od 6 do 8 godzin), rezygnacja z używek oraz dokładny demakijaż okolicy oczu to zmiany, które należy wprowadzić w perspektywie długoterminowej, aby nie tylko pozbyć się cieni pod oczami, ale również podnieść komfort swojego życia.

Dobrze jest systematycznie aplikować lekkie kremy dedykowane okolicom oczu, aby zapewnić odpowiednie nawilżenie tego delikatnego obszaru. Dodatkowo stosując żele i kremy zawierające w swoim składzie między innymi witaminę C oraz ekstrakty roślinne z aloesu czy świetlika poprawiamy napięcie naszej skóry. Retinol w kremie będzie natomiast uzupełniał kolagen w okolicy oczu.
Domowe sposoby na usuwanie worków pod oczami to stosowanie zimnych kompresów oraz okładów z torebek herbaty.

W przypadku kiedy kremy dostępne bez recepty oraz domowe sposoby okażą się niewystarczające warto jest rozważyć zabiegi medycyny estetycznej takie jak: wypełnianie kwasem hialuronowym wykonywane w okolicy doliny łez, przeszczep tłuszczu, usuwanie cieni laserem czy mezoterapia igłowa zapewniająca delikatne rozjaśnienie oraz odżywienie skóry. W zależności od zaawansowania problemu i indywidualnych potrzeb pacjentów każdy lekarz medycyny estetycznej dobierze odpowiedni zabieg pozwalający na uzyskanie najlepszych efektów. W celu skutecznej redukcji problemu większość zabiegów musi zostać wykonana w kilku seriach.

Trwała zmiana stylu życia oraz pomoc odpowiednich zabiegów jest w stanie zapewnić najlepsze rezultaty w walce z workami pod oczami.

Dokładny przegląd skutecznych metod redukcji cieni i opuchlizn w okolicach oczu znajduje się na stronie wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here