Hemoroidy wewnętrzne objawy

0
1877
młody mężczyzna

Hemoroidy to bardzo wstydliwy problem, który spotyka około 50 procent społeczeństwa. Niestety jest to symbol obecnych czasów, ponieważ sposób życia wielu ludzi determinuje tę chorobę. Głównymi czynnikami, które wpływają na rozwój hemoroidów jest siedzący tryb życia oraz otyłość. Hemoroidy wewnętrzne objawy to małe krwawienie, które wynika z uszkodzonej błony znajdującej się nad hemoroidami.

Hemoroidy nazywane są także żylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi

Następnie może pojawić się swędzenie lub pieczenie w okolicach odbytu. Oczywiście nie zawsze to musi wskazywać na chore hemoroidy, ale istnieje duża szansa, że tak jest. Warto także wykonać badania, które pomogą nam wykluczyć inne groźne choroby, do których potrafią zaliczać się nawet nowotwory. Podobnym schorzeniem do hemoroidów jest świąd odbytu, który dotyka jednak znacznie mniejszą część społeczności. Zazwyczaj chorują osoby, których dieta jest bogata w czekoladę, coca colę oraz spożywają dużo żółtego serca i alkoholu.

rozmowa z lekarzem wideo

Przy hemoroidach możemy mieć uczucie niepełnego wypróżnienia. Niestety funkcjonowanie w życiu codziennym jest znacznie utrudnione, ponieważ nie jesteśmy w stanie czuć się komfortowo w takich warunkach. Na hemoroidy chorują także kobiety, które były w ciąży. Niestety nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować liczby chorych na hemoroidy. Wiele osób wstydzi się pójść do lekarza i wykonać badania, dlatego ludzie rzadko chodzą do specjalistów. Musimy jednak pamiętać, że im wcześniej postawiona diagnoza, tym większa szansa na wyleczenie. Długo nieleczone hemoroidy mogą doprowadzić nawet do tego, że będziemy musieli przejść operację, która jest bardzo bolesna.

Wykonywana jest ona przy znieczuleniu całego ciała, a nasz stan jest kontrolowany przez anestezjologa. Najczęściej chorują osoby, które ukończyły 50 rok życia. Oczywiście osoby młodsze także mogą zachorować i coraz częściej widzimy osoby trzydziestoletnie, które chorują. Warto zwrócić uwagę na to, że osoba, u której w rodzinie występują hemoroidy na znacznie większą szansę na zachorowanie. Dużą rolę odgrywają tutaj uwarunkowania genetyczne, których nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zmienić. Warto także prowadzić aktywny tryb życia oraz w miarę możliwości jak najrzadziej siedzieć.

Jest to jednak niemożliwe, jeżeli prowadzimy pracę biurową i nie możemy jej zmienić. Warto oczywiście zadbać o odpowiedni fotel oraz bieliznę, która nie będzie zbyt obcisła. To samo dotyczy oczywiście spodni, które także lepiej wybrać minimalnie luźniejsze. Nie znaczy to jednak, że choroba dotyka tylko osoby, które siedzą. Równie często chorują osoby, które pracują ciężko fizycznie lub przez wiele godzin muszą stać w jednej pozycji. Osoby, które zachorowały powinny spożywać jak najwięcej produktów zawierających błonnik. Zapobiega on zaparciom oraz wpływa pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu.

hemoroidy wewnętrzne objawy

Musimy jednocześnie pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i spożywaniu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Nie należy także zapominać o zachowaniu odpowiedniej higieny. W tym celu dobrze jest się zaopatrzyć w żele do higieny intymnej, które skutecznie radzą sobie ze wszystkimi bakteriami. Oczywiście zanim wybierzemy się do lekarza możemy spróbować domowych sposobów walki z hemoroidami. Zalicza się do nich wyziębianie przy użyciu kostki lodu. Polega na tym, że wykorzystujemy ręcznik lub ściereczkę do owinięcia kostek lodu i przykładamy go do okolic odbytu.

W ten sposób możemy szybko zmniejszyć ból oraz pieczenie. Przy swędzeniu przydatne będą preparaty zawierające lidokainę. Jest to świetna substancja znieczulająca, która okazuje się niezwykle pomocna podczas walki z tą chorobą. Warto mieć jednak na uwadze, że hemoroidy lubią wracać i dlatego powinniśmy regularnie wykorzystywać profilaktycznie metody, których nauczyliśmy się podczas choroby. Bardzo często chorują także kolarze oraz osoby jeżdżące konno. Są oni narażeni na długie siedzenie w jednej pozycji, a to główna przyczyna powstawania hemoroidów. Warto także skrócić wizyty w toalecie do minimum.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHemoroidy wewnętrzne
Następny artykułHemoroidy wypadające

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here