22 tydzień ciąży

0
1495
https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/195/jak-optymalnie-skonfigurowac-wersje-jezykowe-strony-dla-seo

Każda kobieta, która jest w ciąży czeka niecierpliwie aż będzie mogła urodzić dziecko. Cały ten proces trwa jednak 9 miesięcy i dlatego potrzeba wiele cierpliwości, żeby doczekać tego momentu. Najważniejsze jest jednak, żeby przez cały ten czas zachowywać zdrowy tryb życia oraz możliwie jak najmniej się stresować. Stres może źle wpłynąć na ciążę i spowodować pewne komplikacje w przyszłości. Bardzo ważne jest także zachowanie odpowiedniej diety, która będzie zawierać wiele witamin oraz minerałów i składników odżywczych takich jak potas.

22 tydzień ciąży to czas kiedy płód, który nosi kobieta powoli już przypomina wyglądem noworodka

Twarz rozwinęła się w stu procentach, a kończyny zyskały właściwe rozmiary. Warto też zauważyć, że narządy wewnętrzne zaczęły normalnie funkcjonować. Już jakiś czas wcześniej nasze dziecko zyskało zmysł dotyku oraz smaku. W tym tygodniu potrafi już także słyszeć oraz umie rozróżnić jasne oraz ciemne barwy. Są to bardzo ważne umiejętności, które przydadzą mu się w dalszym życiu. W tym momencie zaczyna się jego wielka przygoda, która nazywana jest życiem. Rolą matki jest odpowiednio przygotować dziecko do tego czasu i dbać o siebie jak najlepiej.

konsultacja medyczna

Mięśnie już są widoczne, ale niestety maleństwo będzie potrzebować jeszcze czasu, żeby je wyćwiczyć. Jest to czas, w którym zaczynają wytwarzać się rzęsy, a także brwi i rzadkie włosy. Paznokcie są już wytworzone, natomiast na uwagę zasługuje fakt, że dziecko umie już robić miny. Możemy także zwrócić uwagę na skóra, która staje się coraz ciemniejsza. Tkanka tłuszczowa także zaczyna gromadzić się już pod skórą i dlatego dziecko powoli przybiera na wadze. Białe krwinki są coraz częściej produkowane przez organizm. Przydają się one zwłaszcza podczas różnych infekcji, ponieważ organizm broni się przed nimi właśnie wytwarzając białe krwinki. Możemy także obserwować produkowanie insuliny przez trzustkę.

Zaczyna ona także produkować glukagon. Te dwa hormony pełnią główną rolę przy kontrolowaniu cukru. Właściwe działanie trzustki może zapobiec różnym chorobom, które rozwijają się w organizmie człowieka. Warto także zauważyć, że w tym czasie możemy obserwować jak rozwijają się uszy u naszego dziecka. Pamiętać należy, że każdy człowiek ma inny kształt małżowin, dlatego możemy już powiedzieć, że nasze dziecko stało się na pewien sposób indywidualne. Jako matka musisz dbać także o aktywność fizyczną i w miarę możliwości się ruszać oraz korzystać ze świeżego powietrza. Bardzo dobrze zrobią także krótkie spacery, które pomogą dotlenić organizm.

Waga dziecka w 22 tygodniu ciąży wynosi około 400-500 gramów. 22 tydzień to także czas, kiedy możemy obserwować wyraźnie powiększony brzuch. Macica także zwiększyła rozmiary i możemy już obserwować jak jest prawie przy pępku. Młoda matka może zacząć odczuwać również bóle głowy oraz problemy z oddychaniem. Jednocześnie warto także zauważyć, że coraz częściej będziesz udawała się do toalety, ponieważ organizm zaczyna produkować więcej moczu. Uczucie pełnego pęcherza staje się powoli normą i dlatego komfort życia się powoli zmniejsza. Bardziej także zaczyna dokuczać nam pot, który staje się coraz mocniej uciążliwy.

mama z dzieckiem

Dzieje się tak, ponieważ zwiększa się masa ciała, która jest głównym czynnikiem odpowiadającym za gruczoły potowe i ich pracę. Jest to jednak naturalny proces, ponieważ w ten sposób organizm może naturalnie zmniejszyć temperaturę ciała. W tym czasie już nie będą dokuczać ci mdłości oraz nudności. Jednak zastąpią to bolące dziąsła, które mogą nawet zacząć krwawić. W tym celu potrzebna będzie wymiana szczoteczki. Zdecydowanie dobrym pomysłem będzie używanie szczoteczki miękkiej, która nie będzie podrażniać dziąseł.

Zęby oczywiście najlepiej myć delikatnie, żeby uważać na wszelkie uszkodzenia skóry. Musisz jednak dalej pamiętać o właściwej higienie i myciu zębów przynajmniej dwa razy dziennie. Dobrym pomysłem jest także irygator, który umożliwia czyszczenie przerw występujących między zębami. Dzieje się tak, ponieważ irygator wytwarza płyn pod ciśnieniem, który skutecznie czyści wszelkie zakamarki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł21 tydzień ciąży
Następny artykuł23 tydzień ciąży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here