23 tydzień ciąży

0
1185
23 tydzień ciąży

Dla wielu ludzi misją kobiety jest urodzenie dziecka. Bardzo często panie podchodzą z dystansem do tego stwierdzenia, które same w sobie może być kontrowersyjne. Nie da się jednak nie zauważyć, iż wiele z nich zaczyna się zadręczać kiedy nie może dojść do zapłodnienia.

Pilnie sprawdzają swoją wagę i wyczekują sygnałów mówiących o zmianach zachodzących w ciele. Kiedy któregoś dnia odkrywają, że są w ciąży starają się zdobyć jak najwięcej informacji o tym co w danym momencie dzieje się z dzieckiem i czego mogą się spodziewać w danej fazie ciąży.

waga

A sprawdzanie źródeł wiedzy jest niezwykle istotne, bo jeżeli ktoś nieprzychylnie wypowie się na temat danego okresu wiele kobiet staje się zaniepokojonych. Tak jest na przykład wtedy, gdy w grę wchodzi 23 tydzień ciąży. Jest to dość ważny okres w życiu przyszłej mamy. Tak naprawdę jest to już dwudziesty pierwszy tydzień życia malucha, który ma około czterdziestu pięciu gramów i waży około trzydziestu centymetrów. Rzecz jasna mierzy się to przy wyprostowanych kończynach. Większość narządów jest niedoskonała, ale działa. Dziecko śpi około dwudziestu godzin i budzi się na cztery, głównie wtedy, gdy zaprzestaje ruszać się mama.

Dodatkowo zaczynają kostnieć kostki słuchowe przez co dzieciaczek zaczyna słyszeć w brzuchu swoją mamę oraz różne dźwięki. Same mamy zaczynające dwudziesty trzeci tydzień powiększają wymiary. Pytane odpowiadają, że są w ciąży, bo nie da się tego dłużej ukryć. W przeciwieństwie do ciąży spożywczej obwód brzucha nie znika po wizycie w toalecie lub spożyciu tabletek ułatwiających trawienie. Warto jednak zastanowić się nad swoją dietą, bo czasami kobiety zapominają, że samo dziecko i płyn owodniowy, nie potrzebują ogromnej ilości słodyczy.

Istotne jest spożywanie zdrowych posiłków. Warto także dodawać zioła do niektórych produktów dostępnych w dzisiejszej diecie, które mogą spowodować dolegliwości bólowe. Rzecz jasna alkohol niezmiennie szkodzi i trzeba wyeliminować go z naszego życia na najbliższe dwa lata. Niestety produkt od kilku lat jest dodawany do wielu deserów, więc trzeba uważnie czytać składy. Obecnie na rynku jest tak wiele propozycji deserów dla przyszłych mam, że śmiało można wyszukiwać wśród zdrowszych odpowiedników i nie mieć wyrzutów sumienia, że zjadło się coś co mogłoby zaszkodzić dziecku.

Zresztą obecnie nie trzeba się martwić o brak wyboru w czymkolwiek

Na półkach sklepowych znajduje się mnóstwo towarów dedykowanych kobietom w ciąży, które chcą jeść zarówno pysznie, jak i zdrowo. W porównaniu do poprzednich lat przed mamami otworzył się istny zakupowy raj, do którego wstęp może być utrudniony jedynie przez cenę. Niestety w tym przypadku trudno spodziewać się ustępstw po stronie producentów, ponieważ produkcja sprawdzonej żywności jest kosztowna. Innym aspektem życia przyszłej mamy w szóstym miesiącu ciąży jest to, że aktualnie ma czas na zaplanowanie życia po porodzie.

przyszli rodzice z psem

A to może się zmienić w dość radykalny sposób. Malutkie dziecko potrzebuje ogromnej ilości czasu i opieki, więc warto teraz zaplanować wizytę u dentysty (chociaż tak naprawdę powinna się ona odbyć w drugim trymestrze ciąży na samym początku) i zaplanować wyprawkę. trzeci trymestr jest obciążony możliwością szybszego porodu niż był spodziewany, więc lepiej być przygotowanym. Wiele pań właśnie w tym momencie zaczyna kupować śpioszki, kosmetyki, a także zabawki dla upragnionego malucha, aby móc spędzić z nim jak najwięcej czasu, gdy się pojawi na świecie.

Oczywiście w tym okresie konieczne są dalsze regularne wizyty u lekarza i kontrola krwi. Istotne jest także zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi opieki nad nowo narodzonym dzieckiem. Chyba wszystkim zdarzają się sytuacje kiedy nie wiedzą jak się zachować. Właśnie z tego powodu istotne jest wcześniejsze posiadanie wiedzy oraz zdobycie najwłaściwszych informacji na temat pielęgnacji, diety. Nie mniej istotne jest w tym okresie zadbanie o zdrowie psychicznej samej mamy, która może czuć się przeciążona i przerażona tym co nastąpi za trzy miesiące.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł22 tydzień ciąży
Następny artykułPołóg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here