Dermatolog radzi: Mezoterapia to najlepszy sposób na pierwsze zmarszczki!

0
1951
Mezoterapia

Wiele osób około 30. roku życia zastanawia się, jak dbać o skórę, na której zaczęły pojawiać się pierwsze zmarszczki i inne oznaki starzenia. Co zrobić, aby zapewnić jej odpowiednią pielęgnację? Jak zachować młody wygląd? Odpowiedź na te pytania jest tylko jedna – MEZOTERAPIA. Mezoterapia to najlepsze wsparcie anti-aging – przekonuje dr n. med. Maria Noszczyk z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej Melitus.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to zarówno nazwa techniki stosowanej w licznych zabiegach kosmetycznych i medycznych, ale także sam zabieg. Celem mezoterapii jest dostarczenie bezpośrednio w głąb skóry odpowiednio dobranych substancji leczniczych. A te mogą być bardzo różne. Osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, retinol, aminokwasy, witaminy, enzymy, związki mineralne – to niektóre  z nich. Mezoterapia działa na dwa sposoby:

  • poprzez kontrolowane mikrouszkodzenie skóry, prowadzące do naturalnej rewitalizacji tkanek,
  • poprzez dostarczenie do określonej warstwy skóry składników aktywnych. 

Jak wyjaśnia dr n. med. Maria Noszczyk z Kliniki Melitus w Warszawie: mezoterapia sprawia, że środki terapeutyczne docierają dokładnie tam, gdzie dotrzeć powinny. Technika mikronakłuwania pozwala ominąć barierę ochronną skóry, przez którą nie mają szans przeniknąć substancje aktywne z nawet najdroższych kosmetyków. To zarówno najlepszy sposób na profilaktykę przeciwzmarszczkową, jak również najlepszy sposób stymulowania skóry do samodzielnej regeneracji, która, rzecz jasna, jest tym skuteczniejsza, im organizm jest młodszy. 

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię?

Badania nie pozostawiają złudzeń – mówi dr Maria Noszczyk – osoby, które wcześniej zaczęły dbać o skórę, dłużej cieszą się jej młodym, zdrowym wyglądem, nawet w porównaniu do tych, którzy przeciw zmarszczkom wytoczyli ciężkie działa w postaci silniejszych zabiegów chirurgicznych. Mając to na uwadzę, mezoterapię poleca się już 20-, 30-latkom, jako profilaktykę anti-aging bądź “first treatment” – pierwsze spotkanie z dermatologią estetyczną. 

Warto przy tym pamiętać, że kluczowy wpływ na efekty mezoterapii ma rodzaj stosowanych preparatów. Dziś dostępne są zarówno takie środki, które przynoszą widoczną poprawę już po jednym zabiegu, jak i takie, które należy zastosować w serii powtórzeń. Przeważnie obejmuje ona 4-5 zabiegów, wykonanych w krótkich odstępach czasowych, czyli co 1-2 tygodnie. Niekiedy włącza się do niej regularne zabiegi przypominające. To tylko dane orientacyjne. Właściwy rodzaj mezoterapii musi być ustalony indywidualnie, bo tylko indywidualnie dobrana terapia może zapewnić najlepszą poprawę i najskuteczniejszą ochronę przeciw procesowi starzenia się skóry.

Efekty mezoterapii:

  • odświeżenie skóry,
  • normalizacja,
  • odmłodzenie (wygładzenie drobnych zmarszczek),
  • ujędrnienie (delikatny lifting),
  • ujednolicenie kolorytu (rozjaśnienie przebarwień),
  • poprawa mikrokrążenia (usprawnienie metabolizmu komórkowego),
  • odżywienie i nawilżenie,
  • biorewitalizacja.

Mezoterapia igłowa czy bezigłowa?

Zasadniczą różnicą pomiędzy mezoterapią igłową a bezigłową jest metoda działania. Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry przy pomocy strzykawki bądź specjalnego przyrządu z mikroigiełkami (mezoroller, dermapen – mezoterapia mikroigłowa). W wyniku mikronakłuć zostaje przerwana ciągłość naskórka, co przesądza o tym, że klasyczną mezoterapię może wykonywać wyłącznie lekarz. Inaczej jest z techniką bezigłową, zupełnie nieinwazyjną, która może być przeprowadzana przez kosmetologa lub kosmetyczkę. Według wyjaśnień dermatolog z Kliniki Melitus, mezoterapia bezigłowa bazuje na zastosowaniu urządzeń zwiększających przepuszczalność bariery ochronnej naskórka bądź samej błony komórkowej. Wśród nich znajduje się urządzenie do elektroporacji, stanowiące jedną z nowszych i ciekawszych metod tego typu. Elektroporacja polega na zastosowaniu pola elektrycznego zwiększającego przepuszczalność błony komórkowej. Dzięki temu substancje aktywne pokonują barierę ochronną i przenikają do głębszych warstw skóry, bez naruszania jej powierzchni. 

O tym, którą mezoterapię w dany przypadku wybrać, powinien zadecydować specjalista – dermatolog lub kosmetolog. Każda z tych metod różni się działaniem i lepiej sprawdza się w różnych obszarach terapeutycznych. I chociaż w celach profilaktycznych skuteczna jest klasyczna mezoterapia igłowa, która doskonale podjędrnia i nawilża skórę, niekiedy lepsza może okazać się technika bezinwazyjna lub “wampirzy lifting” – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Wszystko zależy od konkretnych mankamentów cery i indywidualnych oczekiwań. Dlatego zanim ktoś zdecyduje się na mezoterapię, nawet profilaktycznie, warto, aby przed zabiegiem skonsultował się z lekarzem, który oceni kondycję skóry i podpowie, czego tak naprawdę jej potrzeba  – podkreśla dr Maria Noszczyk.

Zalety mezoterapii:

  • wyraźna poprawa skóry,
  • efekt już po pierwszym zabiegu,
  • długotrwały rezultat,
  • małoinwazyjne metody,
  • procedura lunchowa – trwa ok. 30 minut,
  • wysoki komfort zabiegowy.

Mezoterapia to ulubiony zabieg gwiazd. Sięgają po nią osoby stawiające na ekspresową pielęgnację, która przynosi szybkie, wyraźne i co najważniejsze naturalne efekty. Mezoterapia jest metodą na tyle popularną i na tyle naturalną, że nie sposób zaprzeczyć, że się z niej korzysta. Jest wręcz przeciwnie – gwiazdy chętnie chwalą się swoją mezoterapią, co najlepiej widać na przykładzie wampirzego liftingu. 

Więcej informacji na temat mezoterapii, jako sposobie na starzenie się skóry znajdziesz na stronie:https://klinikamelitus.pl/mlodosc-plynie-we-krwi-mezoterapia-osoczem-bogatoplytkowym-sposobem-na-starzenie-sie-skory/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzyczyny hemoroidów
Następny artykułHemoroidy po porodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here