Hemoroidy u mężczyzn

0
1136
mężczyźni przy ognisku

Hemoroidy są pewnym elementem odbytu człowieka. Jednakże ich powiększenie się może powodować różnego rodzaju nieprzyjemne konsekwencje z tym związane. Na początku powolne powiększanie się istniejących hemoroidów jest zupełnie bezbolesne. Jednak wraz z postępującym procesem zapalnym zaczyna odczuwać się pewne dolegliwości z nimi związane. Wśród objawów powiększonych hemoroidów z całą pewnością można wymienić ból, pieczenie, a także swędzenie.

Objawy te często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie danego człowieka, ponieważ nie może on w poprawny i bezbolesny sposób ani chodzić ani siadać. Ból sprawia samo poruszanie się. Hemoroidy u mężczyzn objawiają się tak samo jak hemoroidy u kobiet. Płeć nie jest głównym wyznacznikiem podczas przechodzenia tego rodzaju choroby. Można wyróżnić dwa rodzaje hemoroidów. Są to hemoroidy wewnętrzne oraz hemoroidy zewnętrzne. Hemoroidy wewnętrzne najczęściej nie bolą, a przynajmniej nie odczuwa się tego bólu w nieprzyjemny sposób.

hemoroidy u mężczyzn

Jednakże mogą one prowadzić do występowania różnego rodzaju krwawień z odbytu, co może być straszne na pierwszy rzut oka. Krwawienia z hemoroidów najczęściej wyglądają jak jasnoczerwone plamy. Krew w tym przypadku jest dość jasna i nie krzepnie szybko, jak w przypadku krwawienia z wyżej położonych odcinków przewodu pokarmowego takich jak jelito cienkie czy jelito grube. Najczęściej taką krew można znaleźć na papierze toaletowym lub w muszli toaletowej, jeśli się ją w porę zauważy. Zdarza się, że hemoroidy wewnętrzne wypadają poza odbyt.

Mogą one w tym przypadku ulec zanieczyszczeniu moczem lub kałem, co tylko będzie potęgowało istniejący w nich stan zapalny. Jednakże dużo bardziej bolesne niż hemoroidy wewnętrzne są hemoroidy zewnętrzne. Uszkadzają one w pewien sposób skórę i sprawiają, że staje się ona w dużej mierze podrażniona, przez co jest bolesna Jeśli hemoroidy się powiększają i zaczynają sprawiać problemy należy udać się do lekarza specjalisty oraz rozpocząć specjalistyczne leczenie, którego celem jest wyeliminowanie istniejącego problemu.

W przypadku chęci skorzystania z leczenia można udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub od razu do lekarza specjalisty, którym jest proktolog. Lekarz zbiera od pacjenta wywiad chorobowy, a także poddaje go wszelkim niezbędnym badaniom, które są wymagane do postawienia odpowiedniej diagnozy i wdrożenia efektywnego leczenia. Na początkowym etapie choroby lekarz może zlecić różnego rodzaju czopki lub maści o działaniu miejscowym. Ich zadaniem jest zmniejszenie obrzęku oraz zniwelowanie uczucia świądu i bólu, które się pojawiają w tej chorobie.

mężczyzna siedzi

Specyfiki te mają działanie przede wszystkim przeciwzapalne, ale także mogą one wspomóc proces uszczelniania się naczyń krwionośnych w odbycie. Zawierają one także różnego rodzaju substancje o charakterze przeciwbólowym, aby wspomóc pacjenta w cierpieniu i znieczulić newralgiczne miejsca. Jednakże w celu zapobiegania oraz leczenia szeroko pojętych nieprawidłowości związanych z żylakami odbytu należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią profilaktykę i styl życia. Udowodnione jest bowiem, że zdrowy styl życia powoduje mniejsze ryzyko powstawania hemoroidów, a także ich szybsze leczenie. Przede wszystkim nie poleca się siedzącego trybu życia oraz spędzania dużej ilości czasu na kanapie przed telewizorem.

Polecana jest szeroko pojęta aktywność fizyczna, niezależnie od tego jaki jej rodzaj będzie wykonywany. W szczególności polecane są ćwiczenia, które powodują umiarkowany wysiłek fizyczny. Odradza się natomiast wysiłek fizyczny o charakterze intensywnym, ponieważ może on pogorszyć dolegliwości. Na początek najlepiej sprawdzają się spacery oraz marsze, zwłaszcza jak ktoś nie posiada odpowiedniej kondycji fizycznej. W zapobieganiu i leczeniu hemoroidów bardzo ważna jest także odpowiednia dieta, która będzie bogata w błonnik. Szczególnie istotne jest to, aby dieta nie powodowała zaparć, ponieważ może to wyłącznie pogłębić istniejące problemy. Najlepiej aby zawierała ona duże ilości owoców i warzyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here